A finomított cukor napjaink egyik legegészségtelenebb élelmiszere amit rendszeresen fogyasztunk – és rengeteg ételről nem is sejtjük, hogy sok van benne van.
A test csak 6 kanál cukrot tud naponta feldolgozni, de sokkal többet megeszünk.
Ennél több mint háromszoros a tényleges fogyasztás, a sok cukor hájjá alakul – és ezáltal anyagcsere-betegségek kezdődnek el.
Ezt teszi a cukor
– Tönkreteszi a májat. A túl sok cukor vagy fruktóz olyan, mint az szesz. Ugyanúgy károsítja és terheli a májat.
– Befolyásolja az inzulin és a leptin hormonokat és jelzéseket. A fruktóz becsapja az anyagcserét, kikapcsolja a szervezet étvágy-szabályozó rendszerét. Ezért akkor is éhséget indukál, amikor a szervezetnek nincs szükségetálpálékra Kialakul az inzulin rezisztencia majd az elhízás.
– Anyagcsere zavar. A túl sok cukor klasszikus metabolikus szindrómát okoz. Ezek közé tartozik a súlygyarapodás, hasi elhízás, csökkent HDL és a megnövekedett LDL szint, emelkedett vércukorszint, megemelkedett trigliceridek a vérben, és magas vérnyomás.
– Növeli a húgysav szintjét. A magas húgysavszint kockázati tényező a szív-és vesebetegségek esetén.
Ha az azábbi jelek nagyrésze igaz rád, akkor sajnos a te szervezeted is teli van cukorral.
1. FOLYAMATOSAN SÓVÁROGSZ AZ ÉDES ÍZ UTÁN
Minél több cukrot fogyasztasz, annál jobban fogsz vágyni rá.
2. FÁRADTSÁG
A vércukor hirtelen felemelkedése, majd lezuhanása mindig kimerültséget okoz. Ezen kívül, aki sok cukrot eszik, nem eszik elég fehérjét.
3. KIÜTÉSEK
A pattanások vagy a rosacea mutatják a cukorfogyasztást.
4. HANGULATINGADOZÁS
Amikor a vércukorszint lezuhan, hangulati ingadozások és rossz kedv következik be.
5. HÍZÁS
A felesleges cukor felesleges kalória, és mivel nincs elég fehérje vagy rost a táplálkozásban, a metabolizmus lelassul, a zsírlerakodás megállíthatatlan.
6. FOGSZUVASODÁS
A sok cukor megbillenti a nyál baktériumölő képességét, a savas környezetben elszaporodnak a fogszuvasodásért felelős mikroorganizmusok.
7. MEMÓRIAZAVAROK
8. ÍZLELÉS ELVESZTÉSE
“A túl sok cukor alapvetően bombázza ízlelőbimbóikat”