Képes behajlítani mindkét csuklóját derékszögben? Ha nem biztos benne, könnyedén tesztelheti: ereszkedjen négykézláb a földre, tegye a kezét a padlóra nyújtott karral és széttárt ujjakkal – előbb úgy, hogy a teste felé fordulnak az ujjai, utána pedig előre. Ha mindkét tenyere teljesen a padlón van, akkor a csukló mozgékonyságával nincsenek problémák.
Tornáztassa mindennap
Az alábbi feladatokat ajánlott naponta ötször-tízszer ismételten elvégezni, hogy csuklójának erejét, hajlékonyságát megőrizze.
1. Ereszkedjen négykézláb a talajra, egyenes karral, széttárt ujjakkal tegye a tenyerét a földre. Ezután kissé döntse előre a felsőtestét, amíg meg nem érzi csuklójában a húzódást, a nyújtást, majd menjen vissza az eredeti pozícióba.
2. Fordítsa el a kezét úgy, hogy ujjai a test felé mutassanak, és kissé nyomja vissza a csípőjét a sarok felé.
3. Tegye ismét úgy a kezét, hogy széttárt ujjai előre nézzenek, ezután tolja fel a tenyerét – az ujjait tartsa a padlón. Ha ez túl könnyű, akkor a térdét hátrébb helyezheti.
4. Végül helyezze úgy a kezét,. hogy ujjai egymás felé nézzenek, majd nyomja fel a tenyerét, amíg a keze szinte ökölbe fordul. Ezeket az izmokat általában kevésbé használják, mint a többit, ezért ez a gyakorlat valószínűleg nehezebb lesz, mint az előző.
Ne fájjon!
A gyakorlatok végrehajtásánál ügyelni kell arra, hogy ne okozzanak fájdalmat. Ha négykézláb végezve túl nehéz az elvégzésük, akkor falnak támasztott, vagy asztallapra helyezett kézzel is elvégezhetők.